İstanbul´da Gezilecek 5 Yer

1. Anadolu Hisarı

Anadolu Hisarı yüzlerce yıllık tarihi ile Anadolu Yakası’nın en tarihi yerlerinde biri. Buraya gelirseniz ve hava güzelse Göksu nehri üzerinde tekne gezisi yapabilirsiniz. Nehrin kenarında bulunan cafeler ve restaurantlarda vakit geçirmek de burada yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden bazıları.

2. Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı küçük bir sahil ve balıkçı kasabası. Bir gününüzü şehrin gürültü ve karmaşasından uzakta geçirmek isterseniz, çok da uzakta olmayan bu rotayı tercih edebilirsiniz. Anadolu Kavağı’nda özellikle midye ve balık gibi deniz ürünleri restaurantları çok seviliyor.

3. Bebek4. Burgazada Adalar
Burgazada; Büyükada ve Heybeliada’dan sonra en büyük üçüncü adadır. İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan doğanın ve denizin keyfini çıkabileceğiniz en güzel adalardan biridir.

Osmanlılar döneminde balıkçılıkla uğraşan çok az sayıda insanın yaşadığı Adalar’da hayat 19. yüzyılda değişmeye başlamış. 1846 yılında Büyükada-İstanbul arasında düzenli vapur seferleri düzenlenmeye başlamış. Bu dönemden sonra yazlık evler yapılmaya başlanmış ve İstanbul’un en gözde sayfiye yerlerinden biri olmuş.

5. Cihangir ve Çukurcuma
Cihangir ve Çukurcuma, son yıllarda İstanbul’da adını sıkça duyduğumuz yerler arasında bulunuyor. Özellikle sanatçıların yaşadığı Cihangir ve antikacı dükkanları ile ön plana çıkan Çukurcuma’yı ziyaret etmeyi düşünürseniz bu yazımıza mutlaka göz gezdirin.